PODNADPIS

Ukažte INFLACI záda. Naučte se pracovat s Vašimi penězi tak, aby neztrácely hodnotu. 

Peníze jsou jako domy

Dům je potřeba nejdřív postavit a pak se o něj staret, aby nezchátral. S penězi je to podobné: Jedna věc je peníze vydělat a druhá je umět s nimi pracovat tak, aby v čase "nechátraly" - neztrácely svoji hodnotu.

Pokud jste dosud jen vydělávali, ale o svoje peníze se pak už nestarali, každý rok Vám z Vašich úspor kousek zmizel. Za posledních 10 let to byla cca 1/3. Co je příčinou toho, že peníze ztrácejí hodnotu? Peníze pochopitělně nechátrají, krade Vám je inflace.

Možná jste si na její přítomnost už zvykli a nevnímali jste ji. Rok 2022 Vám ale její exitenci drsně připomněl. 

Pokud jste vr. 2002 měli na účtu 1 000 000 Kč a nic jste s nimi nedělali, pak při průměrné roční inflaci 3% jste za 20 let přišli téměř o ½ jejich hodnoty. Vyjádřeno v kupní síle Vám z Vašeho milionu zůstalo 54%, tedy 542 320 Kč.

Zkusme ale výpočet aplikovat na dnešní reálnou situaci. Víte, za jak dlouho se Vám Vaše současné úspory „smrsknou“ na polovinu své hodnoty? Při ještě optimistickém pohledu do budoucnosti bude stačit, aby uběhlo pouhých 12 let. 

Představte si, že máte odložené peníze kupř. pro splácení hypotéky nebo na studia dětí nebo na nové auto. A najednou zjistíte, že to, co původně stačilo, nyní už na pokrytí plánovaných výdajů nestačí.

A o co je horší: Za běžné nákupy budete muset z Vaší peněženky vytáhnout o polovinu více, za nákup v hodnotě 1 000 Kč dáte téměř 1 500 Kč. 

Pokud necháte peníze ležet v bance nebo nedej bůh „pod polštářem“, stane se s nimi to, co popisuji výše. A vezměte prosím v úvahu, že jsem počítala POUZE s 3%, resp. 5% inflaci. Jak by ta čísla vypadala při 10% inflaci, raději ani nebudu počítat. Věřme, že tato vysoká inflace je tady s námi teď jen dočasně. ALE i průměrná 3% inflace představuje nebezpečí, kterému potřebujeme čelit.

Co tedy můžete se svými úsporami a přebytkovými příjmy dělat, aby jim inflace neškodila?

Bankovní produkty? Drahé kovy? Kryptoměny?

  • Banka
    Co vás tam čeká?

Můžete zkusit navštívit banku. Dělá to tak 90% všech lidí, kteří ještě disponují nějakým peněžním kapitálem. Raději vám řeknu hned, proč tím podstupujete spíš riziko než že byste sázeli na jistotu. 

Když budete mít štěstí, narazíte za bankovní přepážkou na člověka, který Vám nabídne investici do podílových fondů. Vždyť přece za posledních 13 let nepřetržitě rostly.  Je ovšem velkou neznámou, jak s touto zjednodušenou strategií budou spokojeni v příštích letech. 

Nicméně se daleko pravděpodobněji v bance za přepážkou setkáte s člověkem, který žádné vlastní zkušeností s investováním nemá. Při současné fluktuaci v bankovním sektoru můžet narazit i na pracovníka ve zkušební době. Nastoupil možná minulý měsíc a má za úkol plnit měsíční plán produkce. Vaše úspory může poslat někam, s čím ale nemá osobní zkušenost.  Komunikace při poklesu trhů je již méně uspokojivá. Lidé za pultem totiž nejsou investoři, jsou to prodejci. 

Pokud tedy ne v bance, tak kde? Jaké další možnosti máte, abyste své úspory chránily před hydrou inflace?

  • Drahé kovy
    Na co si dát pozor

Skoro všichni teď mluví o drahých kovech. Jistě není špatné mít část svých úspor uloženu ve zlatě a ve stříbře.  Ale kde je nakoupit? Můžete to zkusit na internetových e-shopech. Najdete tam však tak velké cenové rozdíly, že běžný člověk neví, jaká cena je opravdu adekvátní. U velmi nízkých cen se může jednat o padělek, u značně vysokých cen je zase přehnaná marže pro obchodníka. 

Než na internetu, raději doporučuji najít si odborníka na drahé kovy, na jehož zkušenost a hlavně reference se můžete spolehnout. 

  • Kryptoměny
    Tenký led

A co svět kryptoměn? Žel je to s ním ještě komplikovanější. I v tomto případě konzultujte Vaše případné záměry vždy s někým, kdo má v tomto oboru několikaleté zkušenosti a stojí za ním výsledky jeho práce!

Komodity a kryptoměny jsou pro většinu lidí zatím velká neznámá a nepřeji vám, abyste se spálili podobně jako už velké množství drobných i celkem zkušených investorů.

Ano, proti inflaci se můžete úspěšně bránit. Dovolte mi ukázat vám způsob, jak to dělám já a jak to dělají moji klienti.

Kdo jsem?

Jmenuji se Katka Šubertová a pracuji 18. rokem jako investiční poradce.  

Dostala jsem se k této práci přes bankovní sektor, v němž mě sice také práce s klienty bavila, ale ...

Když jsem po několika letech v něm nahlédla víc pod pokličku, bylo čím dál víc jasné toto: I když se budu snažit svým klientům poskytnout tu nejlepší službu, vždy stejně skončím u nabídky, kterou chce banka a ne u takové, kterou klient v dané chvíli a situaci skutečně potřebuje. 

To byl hlavní důvod, proč jsem před 18 lety z bankovního sektoru odešla a postavila se na vlastní nohy. 

A nyní v r. 2022 nejen moje dlouholeté zkušenosti dokládají, že jedinou účinnou obranou proti plíživé i pádivé inflaci jsou chytré investice do akcií. 

Co jsou to "chytré investice" do akcií? 

Nebo také: Jak se proti inflaci průběžně bránit, aniž byste měli pocit, že se procházíte po finančním minovém poli? 

Odpověď by zabrala víc prostoru, než je možné zde uvést, ale jedno Vám ráda prozradím. Pracuji mimo jiné s metodou, při níž se využívá tzv. složené úročení. Zjednodušeně řečeno složené úročení funguje tak, že zisky, které na své investici realizujete, nevybíráte, ale investujete je dál. Zhodnocuje se díky tomu čím dál více peněz. Tyto peníze plus úroky vydělávají další peníze.

Tato metoda je založena na dlouhodobé práci s menšími penězi. Úspěšně učím své klienty to, co už mnoho let dělám sama. Spíš než k jednorázovému investování je vedu je k pravidelným platbám do investic. K tomu, aby k investicím přistupovali podobně jako k jiným svým platbám za důležité nebo nezbytné věci, kupř. za hypotéku, energie, vzdělání nebo zdraví. Investují hlavně dlouhodobě, minimálně na 10 let. Učím je, aby uměli přemýšlet ne krátkodobě, ale spíše v dekádách. 

Mnozí lidé se místo toho zajímají pouze o krátkodobé investice, které jim přinesou rychlý zisk. Chápu je. Ale je třeba otevřeně říct, že málokomu se toto daří. Zdaleka ne všichni dokáží snášet pohled na kolísající trhy, aniž by svou investici vybírali se strachem, že o peníze přijdou. Málokdo také dokáže sledovat změny, informace k daním. A v neposlední řadě téměř nikdo nedokáže pohotově a s jistotou své portfolio rebalancovat. Tzn. nevědí kdy akcie nakoupit, aby nebyly předražené, a kdy je prodat a nakoupit kupř. zlato. 

Všechny tyto strategické i taktické investiční výzvy řeším v rámci naší spolupráce za své klienty. Nemusí se o ně sami starat. Používám k tomu jednoduchý software, který výše uvedené řeší za mé zákazníky.  Ti mají mou podporu i v obdobích, kdy trhy kolísají. Během těchto výkyvů totiž získávají odměnu v podobě úroku, který je rozhodně vyšší než v bance. 

Co tento můj přístup může znamenat konkrétně pro Vás a Vaše úspory a příjmy?

Všimla jsem si, že moji klienti mají rádi, když část jejich života, která se vztahuje k jejich penězům, mohou přenést na někoho jiného, komu důvěřují.

Vnímají také a jsou za to rádi, že jim obyčejnými slovy sdělím praktické věci a kroky, jak to s penězi dělat nebo jim doplním jejich znalosti a ušetřím čas.

Jako kupř. lékařka Martina, kterou znám ještě z doby, kdy jsem pracovala v bance, kdy jsem ji učila, jak obsluhovat internetové bankovnictví, zařizovala jí terminál do ordinace. Poté jsem se s paní doktorkou nějakou chvíli neviděla a mezitím ji oslovili různí finanční poradci. Zprvu to vypadalo, že si s ní jen projdou portfolio, ale po několika milých telefonátech začali Martinu tlačit. Proto se obrátila na mne, protože mě znala a věděla, že jí dokážu pomoci.

Několik referencí - co o mně říkají moji klienti:

"S Ing. Kateřinou Šubertovou investuji 7 let. Celou tu dobu sleduji její entuziasmus, profesionalitu, vlídnost. Výsledek dnes? Dostavila se spokojenost s financemi a s tím spojená svoboda volby, kdy přestat 'vydělávat' a více dělat, co mě těší. Paní inženýrce moc děkuji za péči."
MUDr. Martina - stomatoložka, Praha
"S Kateřinou jsem se setkala několikrát. Poprvé to bylo při revizi našeho rodinného rozpočtu a naposledy, když jsme umísťovali volné finance. Vždy to bylo setkání spojené s taktem, nasloucháním, péčí a trpělivým vysvětlováním. Zároveň je cítit, že svět financí je její srdeční záležitostí. Je pro něj evidentně "zapálená", umí ho však podat velmi citlivě a pozorně naslouchá klientovým potřebám. Budu se k ní ráda vracet."
Jitka - zdravotnice, Praha
"Kateřino, děkuji, bez Vás bych těch 800.000 Kč neměl. Prostě bych ty peníze utratil, protože člověk jde z práce, udělá si pár radostí a peníze jsou pryč. Teď jsem si za to zrekonstruoval byt."
Petr - architekt, Praha

Shrnutí - co vám spolupráce se mnou přinese:

◉ Získáte možnost využít sofistikovaný program, který Vám sestaví portfolio dle Vašich životních priorit
◉ S definováním cílů Vám budu díky své mnohaleté praxi nápomocná
◉ Vaše investice budeme směřovat především do kvalitních ETF fondů s rozložením po celém světě
◉ Již od 1000 Kč/měs můžete investovat do 13 ETF ( v rozložení světové akcie, globální dluhopisy, nemovitosti, zlato), na trhu bezkonkurenční, jinde kupř. 1000 pouze do akcií, další 1000 do dluhopisů atd.)
◉ Nemusíte se starat o to, zda je nyní vhodné prodat vystoupané akcie 
◉ Pokud bude vhodná situace, investiční software akcie prodá a nakoupí kupř.zlato nebo dluhopisy. Je to velký rozdíl oproti investicím v bance, musíte rebalancovat, to znamená prodávat a kupovat tzv.ručně, musíte hlídat daně. 
◉ Vaše porfolio bude vždy ve správném poměru, který odpovídá Vašemu profilu a zkušenostem
◉ Budete pravidelně informováni o stavu Vašeho účtu
◉ Včas se k Vám dostane informace o případném zdanění výnosů.

Bonus zdarma

Tuto vtipně napsanou, užitečnou knihu mám připravenou jako bonus zdarma pro každého, kdo si se mnou domluví osobní konzultaci. (Knihu dostanete, i když se na žádné spolupráci nedohodneme.)

Peníze jsou příliš často zdrojem strachu, stresu a hněvu, často narušují vzájemné vztahy a dokonce ničí životy. Rádi bychom si mysleli, že peníze jsou jen číslo nebo kus papíru, ale představují mnohem víc. Peníze mají schopnost se usmívat, mění se, když jsou dány s určitým pocitem, a jejich energie ovlivňuje nejenom nás samotné, ale i naše okolí.

Ken Honda pomáhá již řadu let ostatním lidem objevovat nástroje, které již vlastní, a používat je k léčení svého života a vztahu s penězi. Přijměte tedy proces rozdávání peněz, nejen jejich přijímání. Zlepšete a pochopte své finanční EQ a poznejte mýtus nedostatku. Tato kniha vás nenapravuje, protože jak Ken Honda říká, vy už v pořádku jste!

Co zbývá? Domluvme si termín hovoru:

Vstup pro Vaši první investici mám pro vás připravený zcela zdarma - ale prosím pozor pouze pro vás, kdo budete patřit mezi  prvních 10 (20) lidí, kteří mi pošlou vyplněný formulář s modrým tlačítkem. Ta nabídka, kterou mám na základě toho pro vás připravenou, zahrnuje:

- podrobnou konzultaci, 
- pomoc s definováním vašich cílů,
- sestavení investiční strategie, 
- návrh optimální částky k dosažení cílů 
- dotažení plánu pomocí jednotlivých ETF strategií
- a jak už víte, jako bonus knihu “Šťastné peníze”.

Vyplňte formulář a odešlete. Já Vám nejpozději do 48 hodin zavolám.  

Vaše informace jsou u mě v bezpečí a nebudou sdíleny s žádnou třetí stranou.

P.S. Kalendář se mi rychle plní a já se nemohu naklonovat. Brzy budu muset tuto nabídku opět na několik měsíců stáhnout. Proto, chcete-li se naučit se svými penězi efektivně pracovat, s domluvením konzultace neváhejte.